Підйом газового лічильника на висоту 2м (відповідь від першоджерела). Ідеї ремонту

Рекламний блок

Висота установки газового лічильника матеріал з сайту МОСОБЛГАЗ:
http://www.mosoblgaz.ru/old/news_1_4187.htm

Добрий день!
Планується газифікація дерев'яного будинку. Газове обладнання буде встановлюватися в невеликому приміщенні, тому виникло питання щодо встановлення газового лічильника. В робочому проекті встановлення лічильника регламентується наступними документами: 1. СНиП 42-01-2002 Газорозподільні системи 2. СП 42-101-2003 Звід правил "Загальні положення з проектування та будівництва газорозподільних систем з металевих і поліетиленових труб" пункт 6.47 Установка лічильників передбачається виходячи з умов зручності їх монтажу, обслуговування і ремонту. Висоту установки лічильників, як правило, слід приймати 1,6 м від рівня підлоги приміщення чи землі. 3. Серія 5.905-20.07 Встановлення газових приладів і апаратів у житлових і комунально-побутових будівлях. Пункт 4.5 Побутові газові лічильники встановлюються: - з умов зручності монтажу та експлуатації на висоті, як правило, 1,6 м від рівня підлоги (основи). Згідно монтажного креслення відстань до нижнього краю лічильника становить від 1000 до 1600мм. Якщо я правильно розумію, то висота установки лічильника носить рекомендаційний характер? Щоб не зачіпати плечем і менше псувати зовнішній вигляд внутрішньої стіни, можлива установка нижнього краю лічильника G4 (Gallus 2002) на висоті 1900 мм від підлоги при висоті стелі 2300 мм (природно при "умови зручності монтажу", а перспектива "обслуговування", встаючи на табуретку раз на місяць, мене цілком влаштовує)? Яка мінімально допустима горизонтальне відстань між лічильником і настінних газових котлів Buderus U054-24K (в паспорті на котел мінімальна відстань від стіни 100 мм)? Заздалегідь вдячний за відповідь, з повагою Віктор

Шановний Віктор!
Установка і монтаж газових приладів регламентується СНиП 42-01-2002 і СП 42-101-2003. Згідно п. 6.47 СП 42-101-2003 установка лічильників передбачається виходячи з умов зручності їх монтажу, обслуговування і ремонту. Висоту установки лічильників, як правило, слід приймати 1,6 м від рівня підлоги приміщення чи землі. Ця вимога носить рекомендаційний характер. Установка лічильника газу G-4 Gallus 2002 на висоті 1900мм від підлоги при висоті стелі 2300мм можлива. Для отримання додаткової консультації Вам слід звернутися в найближчий філія ГУП МО «Мособлгаз». З повагою, Начальник відділу контрольно-вимірювальних приладів і апаратури ГУП МО «Мособлгаз» Терехов О. В. 11-03-2010, 17.16 ...... Самовільне підключення до газопроводів http://www.mosoblgaz.ru/old/news_1_6058.htmЗдравствуйте! У нас є приватний будинок в дер. Станиково Раменського р-на, що використовується як дача. При покупці будинку в ньому вже був встановлений АОГВ і газова плита. У 2009 році ми додатково встановили газову колонку на ГВП, але не оформили її установку належним чином. В ході недавньої перевірки ця колонка була зафіксована фахівцями газової служби і нам вказано на порушення. Ми повністю визнаємо свою помилку і готові сплатити штрафні санкції і демонтувати (або офіційно зареєструвати) цю колонку. Але нам кажуть, що тепер нам відріжуть газ, ми повинні будемо робити новий проект, погоджувати його і т. д. і т. п. Наскільки це правомірно і чому ми не можемо просто демонтувати колонку і сплатити штрафні санкції? Заздалегідь спасибі за відповідь. З найкращими побажаннями, Дмитро Сухоруков Шановний Дмитро! Самовільне підключення до газопроводів тягне адміністративну відповідальність, передбачену Кодексом Російської Федерації про адміністративні правопорушення. Для оформлення документації по встановленню додаткового газовикористовуючого обладнання Вам необхідно звернутися у виробничо-технічний відділ філія ГУП МО «Мособлгаз» «Раменскоемежрайгаз», розташований за адресою: Московська область, р. Раменське, вул. Левашова, д. 12. Контактний телефон: 8(496) 463-26-08
З повагою, Начальник виробничо-технічного управління ГУП МО "Мособлгаз" Лапін Ст. Ст. 02-09-2011, 12.55



Підключення лічильника гнучкої сильфони підводкою з нержавіючої сталі
http://www.mosoblgaz.ru/old/news_1_6201.htm
Добрий день!
Підкажіть, чи дозволяється підключення побутового газового лічильника, встановленого в приватному будинку в приміщенні або на вулиці, гнучкої сильфони підводкою з нержавіючої сталі, сертифікованої для приєднання побутового газу? Якими нормативними актами це дозволено? З повагою, Михайлов М.
Шановний пан Михайлов!
Відповідно до СП 42-101-2003 «Загальні положення з проектування та будівництва газорозподільних систем з металевих і поліетиленових труб» для внутрішніх газопроводів дозволяється застосування сильфонних металлоруковов, стійких до впливу транспортованого газу при заданих тиску та температурі, для підключення приладів обліку газу. Імпортні гнучкі рукави повинні мати технічне свідоцтво, що підтверджує їх придатність. Не допускаються прихована прокладка гнучких рукавів, перетин гнучкими рукавами будівельних конструкцій, в тому числі віконних і дверних прорізів. Спосіб монтажу приладів обліку газу на гнучку підводку поза будинку визначається рішенням проектної організації та інструкцією заводу-виробника.
З повагою, Заступник начальник виробничо-технічного управління - начальник виробничого відділу ГУП МО "Мособлгаз" Генералів Ст. А. 05-10-2011, 19.35




Чи можу я встановити газовий котел в ванну кімнату
http://www.mosoblgaz.ru/old/news_1_3137.htm

Добрий день!
Чи можу я встановити котел у ванну кімнату площею 7,5 м2 з вікном. Скління в допуску. Котел Thermona 20TLXZ з примусовим відводом бойлер непрямого нагріву.
C повагою, Сергій Сергійович.

Шановний Сергію Сергійовичу !
У Вашому зверненні не вказується тип будівлі (приміщення), в якому буде встановлено газове обладнання.
У зв'язку з цим, розглянемо два нормативних документа СНиП 31-02-2001 «Будівлі житлові одноквартирні» і СНиП 31-02-2003 «Будівлі житлові багатоквартирні».
У разі, якщо газовий котел встановлюється в одноквартирному житловому будинку згідно СНиП 31-02-2001 (п. п. 4.4.;6.14): будинок повинен включати окреме приміщення для теплового агрегату, які слід встановлювати у вентильованому приміщенні будинку на першому або цокольному поверсі, в підвалі або на даху. Генератори тепловою потужністю до 35 кВт допускається встановлювати на кухні. Приміщення, в якому розташований теплогенератор, повинно мати вікно площею не менше 0,03 м2 на 1 м3 приміщення.

У разі, якщо газовий котел встановлюється в багатоквартирному житловому будинку, згідно СНиП 31-02-2003 (п. п. 7.3.7, 7.3.8). Теплогенератори слід розміщувати в окремому нежитловому приміщенні, при цьому сумарна теплова потужність теплогенераторів не повинна перевищувати 100 кВт. Встановлення теплогенераторів сумарною тепловою потужністю до 35 кВт допускається передбачати в кухнях.
Приміщення для теплогенераторів не допускається розміщувати в підвалі. Воно повинно мати вікно з площею скління з розрахунку 0,03 м2 на 1 м3 об'єму приміщення, з кватиркою або іншим спеціальним пристроєм для провітрювання, розташованим у верхній частині вікна. Обсяг приміщення визначається виходячи з умов зручності експлуатації теплогенераторів і виробництва монтажних робіт, і бути не менше 15 м3. Висота приміщення повинна бути не менше 2,2 м. Габарити приміщення повинні забезпечувати влаштування проходів шириною не менше 0,7 м.
Заступник начальника виробничо - технічного управління -
начальник виробничого відділу
ГУП МО "Мособлгаз"
Лапін Ст. Ст.
05-02-2009, 23.29

СНиП 31-01-2003 БУДІВЛІ ЖИТЛОВІ БАГАТОКВАРТИРНІ
http://snip.ruscable.ru/Data1/11/11811/index.htm//
7.3.8 Теплогенератори слід розміщувати в окремому нежитловому приміщенні, при цьому сумарна теплова потужність теплогенераторів не повинна перевищувати 100 кВт. Встановлення теплогенераторів сумарною тепловою потужністю до 35 кВт допускається передбачати в кухнях.
Приміщення для теплогенераторів не допускається розміщувати в підвалі. Воно повинно мати вікно з площею скління з розрахунку 0,03 м2 на 1 м3 об'єму приміщення, з кватиркою або іншим спеціальним пристроєм для провітрювання, розташованим у верхній частині вікна. Обсяг приміщення визначається виходячи з умов зручності експлуатації теплогенераторів і виробництва монтажних робіт і бути не менше 15 м3.
Висота приміщення повинна бути не менше 2,2 м. Габарити приміщення повинні забезпечувати влаштування проходів шириною не менше 0,7 м.

Теплогенератори слід встановлювати:
- біля стін або на стінах з негорючих (НГ) і важкогорючих (Г1) матеріалів;
- на відстані не ближче 3 см від стін з горючих матеріалів з покриттям негорючими (НГ) або важкогорючими (Г1) матеріалами стіни. Зазначене покриття стіни повинна виступати за габарити корпусу теплогенератора не менш ніж на 10 см

Ділянку підлоги під підлоговим теплогенератором повинен мати захисне покриття з негорючих (НГ) або важкогорючих (Г1) матеріалів і виступати за габарити корпусу теплогенератора не менш ніж на 10 см

Рекламний блок
Рекомендуємо для перегляду